Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Třebíč zaskočila mistra, Dukla prohrála na Hané

Třebíč, Olomouc – O prvním srpnu nastoupili k prvnímu hernímu testu extraligoví hokejisté Dukly i prvoligové Třebíče. Lépe se vedlo hráčům Horácké Slavie, kteří před parádní návštěvou zdolali úřadujícího extraligového vítěze. Skalp brněnské Komety se určitě počítá.

1.8.2017

Přípravný zápas mezi spřátelenými kluby SK Horácká Slavia Třebíč a HC Kometa Brno.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

OLOMOUC – JIHLAVA 2:1
První třetinu odehráli aktéři v solidním tempu, zajímavé akce byly k vidění na obou stranách. Gól však nepadl, i když Jiránek měl k němu tři minuty před pauzou blízko. Konrád ho však vychytal. Ve druhém dějství přibylo nepřesností, ale diváci viděli dva góly. Olomouc dokázala zúročit tlak a na začátku 38. minuty Galvas prudkým nahozením puku od modré čáry překvapil Voldena. Vyrovnáno však bylo záhy. Bryhnisveen sice bránícího olomouckého beka neprostřelil, ale pohotovou dorážkou se prosadil Rezek.

Do závěrečné části si Kohouti přinesli přesilovku, usadili se v útočné třetině a sekundu po jejím vypršení na 2:1 zvýšil Spurný. V závěrečné desetiminutovce Dukla zvýšila aktivitu, ale dvě slibně rozvíjející se šance nedokázala dotáhnout do konce. Oba týmy si pak vyzkoušely ještě prodloužení tři na tři, v němž Jaroměřský pár vteřin před koncem překonal Voldena, a Olomouc pak byla úspěšnější i v nájezdech 2:1.

Branky a nahrávky: 38. L. Galvas (Herman), 42. Spurný (Rác, Skladaný) – 39. Rezek (Bryhnisveen, Váňa). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Axman, Lukš. Vyloučení: 3:3, bez využití. Diváci: 1 532. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0 – 1:0, sam. nájezdy: 2:1. Jihlava: Volden – De la Rose, Bryhnisveen, Půža, Suchánek, Ulrych, Zdráhal, Kájínek, Váňa – Hubáček, Diviš, Žalčík, Zeman, Anděl, Macík, Rezek, Skořepa, Čachotský, Jiránek, Čermák, Semorád.

TŘEBÍČ – KOMETA 2:3 sn
Kometa nastoupila do první přípravy bez několika hvězd, ale i tak o zajímavá jména nebyla nouze. Ostatně kompletní nebyla ani Třebíč, která v úvodní třetině nevyužila tři přesilovky (jedna z nich byla dvojnásobná). Branky začaly padat až ve druhé části. Brněnští hokejisté sice měli převahu, ale brankáři Jekel a po něm i Svoboda se překonávali. To Třebíč ze dvou velkých šancí udeřila a vedla rázem 2:0.

Kometa v závěrečném dějství Horáky nepřehrávala, ale kontaktní gól ji dostal do tlaku. Ten vyústil necelé čtyři minuty před koncem ve vyrovnání, oba zásahy zajistil Horký. Samostatné nájezdy rozhodl v sedmé sérii Střondala, když se trefil jako jediný.

Branky a nahrávky: 24. Malec (Kristl), 38. Kusko (Kaláb, Wasserbauer) – 53. Horký (Svoboda, Střondala), 57. Horký (Havránek), rozhodující nájezd Střondala. Rozhodčí: Mlynář, Novák – T. Král, Heinrich, Kratochvíl. Vyloučení: 5:4, bez využití. Diváci: 2 130. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 – 0:0. Třebíč: Jekel (31. D. Svoboda) – Vagner, Kaláb, V. Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer, Brančík, K. Svoboda, Sedláček – Jan Wasserbauer, Kadlec, Paták – O. Malec, Kusko, Kristl – Ferda, Mlynář, Novák – T. Král, Heinrich, Kratochvíl.

Autor: Pavel Mikeš