HAVÍŘOV - TŘEBÍČ 2:5

První desetiminutovka přinesla neuvěřitelnou přestřelku, v ní padlo totiž pět branek. Skóre otevřel už ve 2. minutě Dvořáček, když využil hned první havířovskou střelu, která směřovala na Jekela. Jenže do tří minut Slezané už byli střelecky pozadu. Nejdříve překonal Šafránka Mrázek a na začátku 5. minuty dostal do vedení Horáckou Slavii z rychlého protiútoku Malec. Naposledy se dostal domácí tým ke slovu za další minutu, Kanko blafákem do bekhendu oklamal Jekela. Do konce třetiny pak Petr Mrázek dokázala zkompletovat hattrick. Nejdříve v polovině první třetiny dorazil střelu Čejky a v jejím závěru pak objel netakticky vyjetého brankáře Šafránka.

Ve 26. minutě pak pohotový Pekr stáhl puk ze vzduchu a přesnou střelou vyhnal Šafránka z branky. Slezané se mohli vrátit do zápasu, ale Gřeš dvakrát netrefil odkrytou Jekelovu svatyni. Zkraje třetí třetiny mohl přidat čtvrtý gól výborně hrající Mrázek, ale Havířov zachránila tyčka. Potom se projevila naprostá frustrace dvanáctého týmu tabulky. Při hře pět na tři odvolal brankáře, ale výhoda tří mužů v poli navíc nikam nevedla. Dobře organizovaná obrana Horácké Slavie soupeři pak už ve zbytku zápasu nic výraznějšího nedovolila.

Branky a nahrávky: 2. Dvořáček (Štumpf, Hubáček), 6. Kanko (Petran) - 4. Mrázek (Kusko, Psota), 5. Malec (Kristl, Přibyl), 10. Mrázek (Čejka, Psota), 19. Mrázek (F. Král, Kusko), 26. Pekr (J. Zdráhal). Rozhodčí: Kašík - Reich, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1 518. Třetiny: 2:4, 0:1, 0:0. Třebíč: Jekel - Niko, J. Zdráhal, F. Král, Čejka, Lojek, Přibyl, D. Mikyska - Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr - Kusko, Psota, Mrázek - Malec, Milfait, Kristl - Huňa, T. Havránek, Matěj - Novák Juráň.

KLADNO - JIHLAVA 5:2

Už po osmi minutách skončilo utkání pro kladenského bijce Grattona a jihlavského bránce Bilčíka, který šel pomstít Dudáčka. Oba soupeři dostali vyměřeno po pěti minutách a do konce utkání. Rytíři se do vedení dostali na konci 16. minuty, kdy si obránce Růžička sjel mezi kruhy a pěknou střelou překonal Škarka 1:0. Dukla srovnala krok v poslední minutě první periody a své mimořádné střelecké schopnosti prokázal opět obránce Jiří Říha. Ve 24. minutě pak předvedl krásnou akci kladenský čtvrtý útok a expardubický forvard Cetkovský vrátil Středočechům vedení.

Velké věci se pak začaly dít v poslední třetině. V její polovině využil Anděl přesilovku, ale Dukla tentokrát závěr utkání nezvládla. Už za tři minuty totiž potvrdil nezměrné zkušenosti Petr Ton a potřetí překonal Škarka. Definitivní rozuzlení zajímavého zápasu pak přišlo v 55. minutě po akci Jánského, jenž doslova vykoupal Škarka. Rytíři pak stačili ještě v přesilovce pečetit na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 16. D. Růžička (Machač, Tenkrát), 24. Cetkovský (Zikmund, J. Drtina), 54. Ton (Machač, Tenkrát), 55. Jánský (Zikmund, J. Kloz), 58. Ptáček (J. Kloz, J. Drtina) - 20. Říha (Diviš, Jergl), 51. Anděl (Diviš, Dundáček). Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:9, navíc Gratton (Kladno) a Bilčík 5 + do konce, Šidlík (oba Jihlava) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2 010. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:1. Jihlava: Škarek - Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Půža, Dobrovolný - Důras, F. Seman, Jergl - Březina, Diviš, Anděl - Čachotský, Skořepa, Zeman - Szathmáry, Stoklasa, Jícha.