Dukla neváhala, a přestože byla velmi úspěšná, hned po konci sezony začala upravovat tým pro nový ročník Chance ligy. A protože sedm hráčů pokračovat v Jihlavě nebude, je potřeba lovit v různých vodách. Jenže kde a jakým způsobem, a hlavně za kolik?

Podle šéfa klubu Bedřicha Ščerbana je to právě hlavně otázka peněz. „Je to hodně vyšponované,“ tvrdí o cenách a platech. „Ta vyjednávání jsou nyní složitější, než kdy před tím. I proto, že těch týmů je hodně. Tím se rozhodil trh, a když budou sestupovat čtyři týmy, je velký tlak na to, aby se tomu všichni vyhnuli,“ doplňuje.

Matěj Pekr (vlevo) v příští sezoně dres Dukly oblékat nebude.
Pekr se loučí s jihlavskou Duklou. Šikovného útočníka zlákalo Německo

Podle Ščerbana je to ale cesta do pekel. „Týmy, které jsou ohrožené sestupem, jsou ochotní do toho investovat velké peníze, s tím, že se s tím v budoucnu poperou. Z tohoto hlediska je ten trh trochu pokřivený. Těch českých hráčů není tolik a my se bohužel dostáváme do situace, kdy ta cena neodpovídá výkonu. A do toho já se dostat nechci. Nemyslí si, že je to i správné,“ utvrzuje jednatel klubu, že hráče, kterého si platově dovolit nemohou, prostě do Jihlavy nepřivedou.

Sází, a to už je dlouhodobě známé, také na charakter, nejen hokejové dovednosti. „Dukla byla známa takovou tvrdou prací. Hráči tady výkonnostně rostou, udělají nějaký progres. A je to i o tom, jakou atmosféru v kabině vytvoříte. Aby se dokázali rozvíjet a podávali maximální výkony, musí se sžít s tím prostředím. To se nám, myslím, daří,“ dodává Bedřich Ščerban.