Kadaňský brankář Hamrla už ví, že jihlavský Jakub Illéš má v levé ruce skvělý švih. Přesným pokusem z pravého kruhu totiž otevřel forvard Dukly skóre sobotního mače, a zanedlouho se radoval i z druhé branky. To se vydal na zteč ve vlastním oslabení s Fronkem a Eliášem, který mu předložil lahůdkovou přihrávku před odkrytou branku.

Hosté ale ještě do přestávky snížili. V početní výhodě se k odraženému puku dostal Trefný a své jméno rozhodně nepohanili, naopak. Jeho trefa byla parádní. Puk otřel o horní tyčku a nedal Brožovi šanci.

Duklu tento momen opařil. Až na pár výjimek se ve druhé části hledala a mohla být ráda, že Brož svou svatyni zamkl. V závěru třetiny měla i veliké štěstí. Pouhou vteřinu před odchodem do kabin vypálil podobně jako v první části z pravého křídla Illéš, který zkompletoval hattrick!

Ani to ale hostům nezlomilo vaz. Bojovali dál, a za svou snahu je odměnil snížením Svoboda. Brzy ale vyšel domácím rychlý přechod do útoku, Jiránek si obhodil beka a prostřelil Hamrlu. Jenže i na tuto branku Kadaň zareagovala. Necelé čtyři minuty před koncem vykřesal naději mladý Kulich.

Favorit ovšem v závěru drama odmítl. Dělovka Harkabuse z ideální pozice neměla chybu, a stejný hráč pár vteřin před koncem zaznamenal druhý gólový úspěch, kterým podtrhl vydřenou výhru Jihlavy.

Chance liga
JIHLAVA - KADAŇ 6:3
Branky a nahrávky: 10. Illéš (Jiránek), 12. Illéš (Eliáš, Fronk), 40. Illéš (Zadražil), 46. Jiránek (Zadražil), 59. Harkabus (Poletín), 60. Harkabus (Pekr) – 19. Trefný (Chlouba), 42. Svoboda (Koblížek, Seemann), 57. Kulich (Bucek, Bačo). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Zídek, Tvrdík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny 2:1, 1:0, 3:2. Jihlava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Fronk – Jiránek, Zadražil, Illéš – Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Juda, Čermák. Kadaň: Hamrla – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Delmarche, Běhula, Karmaškov, Havlín – Chlouba, Jakub Veselý, Koblížek – Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Hradecký, Bačo – Kulich.