Stejně jako v předchozím utkání Pardubičtí rychle prohrávali. Jihlava totiž ve 3. minutě využila svou první přesilovku, když přesnou kombinaci zakončil útočník Hamill. Za deset minut bylo srovnáno, když David Tomášek tečoval střelu Mojžíše před Karlem Vejmelkou, který hostuje z Brna a dříve chytal v Pardubicích.

"Zápas jsme nerozehráli dobře, hned v první přesilovce soupeře jsme dostali gól. Navíc se zranil lídr mužstva Tomáš Rolinek, když blokoval střelu a do konce zápasu pak nemohl nastoupit. Měli jsme problém se sestavou," ohlížel se za duelem pardubický trenér Miloš Holaň.

Hned po půlminutě druhé třetiny navíc mohla jít do vedení Jihlava, když zazvonila branková konstrukce, rozhodčí situaci zkonzultovali s kolegou u videa, ale o gól se nejednalo. Na druhé straně ještě neuspěl v zakončení P. Sýkora, Dynamo získalo náskok ve 25. minutě. To Matěj Beran vyjel s pukem zpoza branky a zaskočil Vejmelku. Ke konci druhé třetiny přitlačila Jihlava. Brankář Kacetl vychytal Suchánka, ale o chvíli pzději zakončil do odkryté branky volný Stříteský.

Dynamo v závěru nevyužilo přesilovku pět na tři, ale i tak vyhrálo. Přesnou trefou se prosadil Sacha Treille, když do konce třetí třetiny zbývala minuta a 14 vteřin.

"Hráčům musím poděkovat za ubojované vítězství, kdy věřili až do poslední minuty. Ceníme si výhry, i když se nám některé věci nedařily. Nedali jsme branku v přesilovce pět na tři, ale nakonec se štěstí, které jsme třeba neměli v Mladé Boleslavi, přiklonilo k nám. Všem příznivcům pardubického hokeje přeji hezké Vánoce," dodal Holaň.

Hosté měli blízko minimálně k bodu. Navíc se zlobili, že rozhodčí neodpískali ofsajd v situaci před třetím gólem Pardubic. "Utkání se mi hodnotí velmi těžko. Za to, co hráči předvedli, si zaslouží poděkování. Kdo zápas viděl, tak si ho zhodnotí sám pro sebe. Hráčům jsme řekli, že takové zápasy musíme vyhrát o dva nebo tři góly. Pak do nich nebude moci vstupovat jiný artikl," uvedl František Zeman, asistent trenéra Jihlavy.

PARDUBICE – JIHLAVA 3:2
Branky a nahrávky: 13. Tomášek (Mojžíš), 25. Beran (Tomášek), 59. Treille – 3. Hamill (Rabbit), 37. Stříteský (Hamill, Čachotský). Rozhodčí: Bejček, Lacina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:4, navíc Bryhnisveen 2+2. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:27. Diváci: 8 011. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Poulíček, J. Sýkora – Vondráček, Dušek, Bojko. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Dukla Jihlava: Vejmelka – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Hamill, Čachotský, F. Seman – Skořepa, Žálčík, Anděl – Zeman, T. Kubalík, M. Hlinka – R. Hubáček, Rys, Rabbit. Trenéři: Vlka a Zeman.

Další známé výsledky:
Hradec Králové - Olomouc 2:5, Sparta - Brno 3:2, Mladá Boleslav - Plzeň 2:1 po nájezdech, Zlín - Litvínov 2:4, Chomutov - Vítkovice 1:4, Třinec - Liberec 2:3 po nájezdech.