Duklu přitom dělila od výhry nad Benátkami nad Jizerou necelá půl minuta . V závěru drželi svěřenci trenéra Ujčíka nadějné vedení 3:2.

Jenže hosté vsadili vše na jednu kartu, a tento risk jim vyšel. V power-play vystřelil Šedivý a Jiruš šikovnou tečí zařídil svému týmu minimálně bod.

Hokejový zápas 19. kola hokejové Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a HC Benátky nad Jizerou.
Necelá půlminuta dělila Duklu od výhry, má jen bod

Ten navíc hosté znásobili. I díky tomu, že v následném prodloužení přežili oslabení a tlak Dukly – Fronk pálil do břevna – a protáhli duel až do samostatných nájezdů.

A v nich se rozhodlo ve prospěch hostů až v sedmé sérii. To samozřejmě trenéra Viktora Ujčíka příliš netěšilo. „Jeden bod z domácího zápasu s Benátkami je málo,“ konstatoval pro klubový web.

První třetina se mu přitom musela líbit. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a kontrolovali jsme hru. Měli jsme spoustu šancí, ale stejně jako první zápas v Benátkách pro nás byl nepřekonatelnou překážkou gólman. Po první třetině jsme měli mít polštářek dvou tří gólů a hrálo by se nám lépe,“ je jasné trenérovi.

Ten ale vyzdvihl i hru hostů. „Musím kvitovat, že soupeř byl bojovný a spoustu mladých kluků mělo dobrý pohyb,“ chválil, ačkoliv na svých svěřencích v tomto směru šetřil. „Měli jsme zápas zvládnout lépe, zejména v závěru. Dostali jsme zbytečné góly z předbrankového prostoru. Pokud chceme v této sezoně pomýšlet na úspěch, tak si to musíme rozebrat a zlepšit to,“ uzavřel Viktor Ujčík.

Hokejisté Třebíče (v bílém) doma neuspěli. Prostějovu podlehli 0:2.
Třebíč odevzdala všechny body hostům z Prostějova

Podobná slova volil i třebíčský trenér Jaroslav Barvíř. Jeho tým totiž doma odevzdal Prostějovu dokonce všechny body. Prohrál 0:2. „Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance,“ postěžoval si při hodnocení na klubovém webu na bídnou koncovku.

V jasné tutovce selhal Zukal, neujala se ani střela Šťovíčka, jehož pokus výborný gólman Bláha vytěsnil na poslední chvíli z brankové čáry. „Nepomohli jsme si ani přesilovkami, ale klukům za čtyřicet minut nemůžeme nic vyčíst. Hráli to, co jsme si řekli. Snaha tam byla,“ nezůstal jen u kritiky, kterou snesla zejména výkon v první třetině.