Pocta hokejovému géniovi. Na velkou slávu se chystá legendární Horácký zimní stadion v Jihlavě. Jeho vyprodané ochozy v pátek budou sledovat jedinečné exhibiční utkání olympijských vítězů z Nagana proti mistrům světa z let 1999 až 2001. Tuto mimořádnou akci připravili organizátoři na počest desátého výročí úmrtí skvělého hokejisty a oblíbeného trenéra Ivana Hlinky.

Fanoušci se mohou těšit na přehlídku hvězd v čele s Jaromírem Jágrem či Dominikem Haškem. Z týmu, který v roce 1998 získal v Japonsku historické zlato, bude chybět pouze obránce Petr Svoboda, autor vítězné finálové trefy. Pouze na lavičce zůstanou útočníci Vladimír Růžička a Jiří Dopita.

Zazpívá David

Ze zlatých olympioniků jako jediný pokračuje v aktivní kariéře Jaromír Jágr. Nad jeho startem dlouho visel otazník. Ale populární 68 se na ledě objeví, stejně jako se na jednu třetinu vrátí do brankoviště gólman Dominik Hašek. Naopak v brance olympijských vítězů bude chybět Milan Hnilička, který oblékne dres „protivníka", tedy trojnásobných mistrů světa. V jejich sestavě se objeví rovněž exjihlavští útočníci Viktor Ujčík a Tomáš Kucharčík. Stráž nad nimi na lavičce bude držet další jihlavská ikona, trenér Josef Augusta.

Vstupenky do hlediště byly vyprodány během necelého týdne prodeje, do hlediště by tak mělo najít cestu 7 200 diváků. Program začne už po poledni v parku u stadionu. Od čtrnácti hodin se zde budou podepisovat aktéři Zlatého utkání. V samém závěru odpoledního programu tamtéž vystoupí hitmaker Michal David i s písní Pár přátel stačí mít. „To byla oblíbená písnička Ivana Hlinky a Michal David vystoupí na výslovné přání paní Liběny Hlinkové," uvedl hlavní organizátor akce Bedřich Ščerban, jednatel Dukly Jihlava.

Na zimním stadionu začne hlavní program v sedmnáct hodin slavnostním nástupem hráčů, samotný duel začíná o půl hodiny později a vysílá jej přímým přenosem ČT sport.