Souboj sousedů v tabulce začali lépe domácí, kteří od úvodních sekund duelu vyvinuli velký tlak na hostující branku. Hned v první minutě musel Jekel čelit úvodní šanci Ráce, v další příležitosti vychytal hostující gólman Jergla.

Naopak první vážnější šance Horácké Slavie skončila brankou. Přesnou Havránkovu výzvu proměnil ve vedoucí branku Horký.

Soud. Ilustrační foto.
Za schvalování teroristických útoků padl v Třebíči trest

Také v dalším průběhu utkání byl více v permanenci třebíčský gólman Jekel, domácí útočníci jej však nedokázali překonat ani z těch nejvyloženějších příležitostí.

Třebíč tak vyhrála třetí zápas z posledních čtyř, navíc podruhé za sebou s čistým kontem. „Naše vítězství bylo hodně vybojované a vydřené,“ uznal na klubovém webu trenér Třebíče Martin Sobotka. „Musím uznat, že domácí byli hokejovější, ale my jsme vše vynahradili velkým nasazením a bojovností. Musíme poděkovat paní Štěstěně a Pavlu Jekelovi, který nás výrazně podržel a na vítězství má velký podíl,“ ocenil výkon svého gólmana spokojený kouč.

HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 0:1
Branka a nahrávky: 10. Horký (Havránek, Kaláb). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1 729. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0.
Třebíč: Jekel – Nedbal, Vágner, Furch, Půža, Kaláb, Čejka – Vodný, Dolníček, Erat – Horký, Jan Wasserbauer, Havránek – Kristl, Kusko, Zohorna – Paták, Král, Kratochvíl.