V přátelském hokejovém utkání jim soupeřem byli prvoligoví fotbalisté Bohemians Praha.

Na zpestření tohoto přípravného mezidobí se většina hráčů těší. „Já osobně jsem se těšil. Bylo to okořeněné i tím, že přijela Bohemka, takže jsme se mezi sebou neznali. Jinak vždycky hrajeme starý versus mladý, nebo proti béčku,“ uznal jihlavský bek Michal Veselý a dodal: „Hlavně jsme se nikdo nezranil, protože to není náš sport a nějaký ty neohrabaný pohyby tam jsou.“

Jeho celek nakonec remizoval v „základní hrací době“ s Pražany 5:5, když vyrovnávací branka padla chviličku před závěrečným hvizdem. Rozhodovaly tak až nájezdy, které FC Vysočina prohrál 4:1. „Nešly nám, ale spíš se na ně nominovali hráči, kteří k bráně sotva dojeli,“ smál se po utkání Veselý, který se k samostatnému nájezdu nepostavil. „Mně to bylo vcelku jedno. Kluci chtěli jet, tak jeli,“ prozradil.

Devětadvacetiletý obránce je jedním z nejlepších hokejistů v jihlavské kabině. Ovšem hokej nikdy závodně nehrál. „My jsme rybníkoví, jsme kluci z vesnice. Když je zamrzlý rybník, tak chodíme tam,“ řekl s úsměvem velký hokejový fanda, který se pravidelně objevuje na zápasech jihlavské Dukly.

„Snažím se chodit na každý hokej,“ souhlasí Veselý, který by se kouči Dukly Romanu Mejzlíkovi hodil do party. Má totiž nedostatek beků. „Vidím Patrika Augustu (asistent trenéra Dukly, pozn. aut.), tak možná mu řeknu. A pak třeba Pavla Staňka vytlačím ze sestavy,“ smál se Veselý.