Jihlavský hokejový klub hodlá za pomoci fanoušků vyprodat svůj stadion na imaginární zápas. „Soupeř je v tomto případě zcela jasný. Dukla Jihlava nastoupí proti koronavinu a přesto, že to není zápas na body, na šedesát minut, či prodloužení a nájezdy, věřím, že vyhrajeme,“ komentoval fiktivní duel v tiskové zprávě jednatel klubu Bedřich Ščerban. Ten zároveň prozradil, že myšlenku na tento projekt aktivoval předseda Senátu parlamentu České republiky Miloš Vystrčil.

Vyprodat stadion a podpořit akci chtějí i hráči A-týmu. Kapitán Josef Skořepa je připraven koupit lístky pro rodinu a nejbližší: „Dukla má skvělé fanoušky, kteří dokážou udělat parádní atmosféru. Bezmála vyprodaný stadion si pamatuji z postupových barážových bojů a věřím, že to dokážeme i tentokráte. Prosím, pojďte do toho s námi,” uvedl zkušený útočník.

Karel Fencl
Fencl: Postup s Bystřicí bylo nejhezčím fotbalovým obdobím

Tomu přizvukuje další ostřílený harcovník Dukly, Tomáš Čachotský. „Také pamatuji vyprodaný zimák, na to nejde zapomenout. Během postupu jsme porazili výrazně silnější soupeře a věřím, že to samé bude platit nyní a nemoc společně porazíme. S manželkou máme tři dcery, takže kupujeme minimálně pět vstupenek,“ neváhá pomoci.

Vstupenky jsou prodávány ve čtyřech cenových úrovních od pěti set do třiceti korun. Po zakoupení vstupenky dostane kupující benefit v podobě možnosti shlédnout dokument České televize Třináct životů Dukly.

Na Vysočině letos mrzne i na jaře, ilustrační foto
Téměř mínus osm. Na Vysočině ráno opět mrzlo

Vydělanou částku Dukla věnuje na nákup dezinfekčních prostředků a rukavic pro seniory, konkrétně pro Seniory České republiky Krajské organizace Vysočina.

Vstupenky lze pořídit prostřednictvím Ticketportalu až do desátého dubna.