JIHLAVA - SPARTA 2:4

Pražané přežili úvodní šanci Skořepy a záhy udeřili. Volden Klimkovo nahození od modré čáry jen vyrazil před Pecha, před nímž zívala prázdná branka. Sparta se tak už ve 4. minutě dostala lacino do vedení. Hodně podobně padl i druhý gól hostí. Na konci 6. minuty tentokrát střílel z úhlu Kudrna, do prázdné klece pak dorážel Vrána - 0:2.

Na druhé straně mohl v přesilovce ze stejné situace snížit Dostálek, jenže v tísni se nedokázal dobře zorientovat. Když pak v 17. minutě předložil Buchtele další skvostnou nahrávku Mikušovi, začalo to zavánět debaklem. Sparta byla v první periodě nesmírně produktivní.

"Z naší strany to nebylo úplně špatné, ale bohužel jsme nepokryli hokejky hráčů soupeře, i když jsme u nich stáli," posteskl si jihlavský kouč Petr Vlk při hodnocení špatného vstupu do utkání.

#clanek|3457660

Ve 26. minutě viděli diváci dva sólové nájezdy, M. Hlinka na jedné a Pech na druhé však nic překotného nevymysleli. Pak měla Dukla přesilovku, ale v jejím samém závěru ujel Buchtele a prostřelil Voldena. To už na něj bylo moc, a tak si šel "užít" nelehkou premiéru juniorský reprezentant Josef Kořenář.

Jihlavský zmar pak demonstrovala 31. minuta. Přečíslení tři na jednoho zakončil Čachotský jen střelou do lapačky Aittokallia. Náladu pak trochu vylepšil Anděl, když ve třetí přesilovce nadvakrát snížil, a tribuny pořádně probudil ve 37. minutě Čachotský po krásné přihrávce Anděla.

Na to trenér Sparty František Výborný logicky zareagoval oddechovým časem. Tlak Jihlavy však gradoval, v další početní výhodě de la Rose rozezvučel spojnici tyčky a břevna a velkou šanci spálil Jiránek.

"Podařil se nám vstup, jak jsme plánovali. Dnes jsme konečně dali rychlé góly a první třetinu kontrolovali. Dlouho se nám nestalo, abychom vedli 4:0, možná i proto jsme pak v euforii vypadli z role. Vzali jsme si time, hráči si pak uvědomili důležitodt situace a začali hrát poctivěji dozadu," uvedl asistent Sparty Jaroslav Nedvěd.

Na začátku třetího dějství Dukla přestála s vypětím všech sil tři oslabení, v rovnovážném stavu si však vytvářela tlak i dobré střelecké příležitosti. Musel se ale ohánět i Kořenář, který zázračně zastavil betonem blafák Formana v 54. minutě. Poslední čtyři minuty se prakticky celé odehrály v obranném pásmu Sparty, ale finský gólman ve sparťanských službách byl bezchybný. "Zbrzdily nás ve třetí třetině hloupé fauly. Pak už se soupeř do ničeho velkého necpal, postavil obranu a utkání dohrál," uzavřel zápas Petr Vlk.

Branky a nahrávky: 34. Anděl (de la Rose), 37. Čachotský (Anděl, Hamill) - 4. Pech (Klimek, Kalina), 6. Vrána (Kudrna, Buchtele), 17. Mikuš (Buchtele, Kudrna), 29. Buchtele (Forman, Z. Michálek).
Rozhodčí: Lacina, Pešina – Jindra, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 184. Třetiny: 0:3, 2:1, 0:0.

Jihlava: Volden (29. Kořenář) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, J. Zdráhal, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Dostálek – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš, R. Hubáček, Žálčík.

Sparta Praha: Aittokallio – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel – Klimek, Pech, Forman – Buchtele, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Černoch, Reichenberg – Kumstát, Rousek, Uher.