Zdá se, že si to ve středu rozdá s Moravskoslezským krajem o vítězství ve skupině. Postup do semifinále by už mladým hokejistům z Vysočiny neměl uniknout.

„Zlín má výborné mužstvo, Plzeň je také silná. Čekal jsem, že to budou vyrovnaná utkání. To samé platí i o zápasech s Libercem a Moravskoslezským krajem," říká trenér výběru z Vysočiny Jiří Jungwirth a pokračuje: „My si klademe ty maximální cíle. Tohle mužstvo není rozhodně špatné, máme dobrého gólmana, šikovné útočníky. Když to půjde ideálně, tak by to mohlo klapnout. Já jsem u těchto výběru už devátým rokem a dvakrát nám finále uteklo o gól, takže bych byl rád, aby to doma vyšlo."

Mužstvo se neskládalo náhodně, v rámci Krajského centra talentované mládeže se tvoří už pátým rokem. Každé velké město, Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí má na starosti jeden ročník a kluci se každý měsíc schází a mají společnou přípravu. Znají se už dlouhou dobu nejen jako protihráči ale i spoluhráči. Já potom čerpám z poznatků svých kolegů, ročník devadesát devět má na starosti Žďár, a proto je i můj asistent Martin Sobotka," vysvětluje Jungwirth. Ten se snaží vždy poskládat co nejlepší tým. „Není žádné omezení nebo lobby, že tam musí být z každého klubu nějaký počet hráčů. Tohle funguje u nejmladších ročníků, ale potom se vykrystalizuje podle výkonnosti," uzavírá Jungwirth.

Snad měl se svým realizačním týmem šťastnou ruku a dostane se co nejdále. Třeba i ke zlatu.