Prakticky celá první třetina se odehrávala za trvalého tlaku Dukly, ale jihlavští hokejisté si počínali v koncovce nedůrazně a navíc na výborné výkony z předchozích zápasů navázal třebíčský brankář Dostál. Třebíč se dostala do jediné šance, ale Malec v samostatném úniku zaváhal a nechal se ještě obrat o puk.

To ve druhé třetině se obraz hry diametrálně lišil. Horácká Slavia přidala na tempu a měla i obrovské šance. Vodný však hned v začátku neproměnil své sólo, Raška nedokázal překonat výborně chytajícího Brože, střelu Škvrněho za překonaným brankářem zblokoval obránce Kajínek a Třebíč nedokázala zužitkovat ani tlak při signalizovaném vyloučení.


A tak se skóre měnilo pouze na druhé straně. Jihlavští hokejisté hrozili z brejků a po jednom z nich se dostali do vedení. Stalo se tak ve 27. minutě, kdy využil chybu Vodného ve vlastním oslabení T. Havránek. Pro Horáckou Slavii to byl ve stávající sezoně již sedmý gól ve vlastní přesilovce, z toho proti Jihlavě již třetí.

Také závěrečné dějství probíhalo v úplně jiném rytmu. Hrál se hokej nahoru dolů, ve kterém byly k vidění pochopitelně i šance. Ve 42. minutě uvolnil Anděl Skořepu, ale ten nedokázal překonat výborného Dostála. Zkraje 44. minuty pak ustál Vála souboj se Szathmárym, přes Hlinku se dostal puk k zakončujícímu Tůmovi, jenže jeho šanci zlikvidoval opět dobře pozičně postavený Dostál.


Vyrovnat však mohla i Horácká Slavia. Po chybě Kajínka se dostal k zakončení Raška, ale ani jemu nebylo přáno. „V první třetině jsme byli hodně zakřiknutí, ale naštěstí nás podržel gólman Dostál. Ve druhé jsme se zlepšili, ale nevyšla nám naše první přesilová hra. Dukla v ní měla dvě šance, tu třetí využila a dostala se do vedení. Potýkali jsme se s proměňováním šancí, a tak jsme nezískali žádný bod,“ mrzelo asistenta třebíčského kouče Jaroslava Barvíře.

„Viděli jsme nadstandardní utkání s vynikajícími výkony obou gólmanů. My jsme jednu z našich šancí využili a odvážíme si tři body. Za to jsme pochopitelně rádi,“ uvedl asistent trenéra Dukly František Zeman.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 0:1
Branky a nahrávky: 27. T. Havránek (Skořepa). Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Votrubec, Ševic, vyloučení: 4:3, bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 3 574. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Třebíč: Dostál – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Vl. Brož, Bartejs, D. Mikyska, V. Čejka – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Škvrně, M. Novák. Jihlava: Brož – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, Štebih, Štindl, Mareš, Vála – D. Tůma, Werbik, T. Havránek – Anděl, Skořepa, Pekr – Jiránek, Zeman, Dostálek – Harkabus, M. Hlinka, Osmík.