TŘINEC – JIHLAVA 4:1

O osudu zápasu rozhodla jednoznačně první třetina, ve které se favorit prezentoval velkou ofenzivní silou. Oceláři se dostali do pohody hned v jejím úvodu, když už po 47 sekundách otevřel skóre Dravecký. To Třinec nakoplo, k neudržení byl zejména Martin Adamský. Ve 2. minutě sice ještě svou šanci neproměnil, ale o tři minuty později se už šťastně prosadil. Když pak stejný hráč v 17. minutě do prázdné branky zvýšil na 3:0, bylo prakticky po zápase.

Dukla sice ve druhé třetina svůj výkon rapidně zlepšila, jenže se opět potýkala se slabší koncovkou. Gólově se prosadil pouze v polovině zápasu v přesilové hře Dostálek. Také v závěrečné třetině byli Jihlavští aktivnější, jenže Jiránek, Anděl ani Hamill své šance neproměnili. Třinec se zaměřil na obranu, přesto se ještě chvilku před koncem dočkal čtvrtého gólu, když Kořenáře prostřelil Cienciala.

„Dnes jsme se v úvodu prezentovali výborným hokejem, skoro všechno nám tam napadalo. Od druhé části to bylo jako den a noc, zřejmě jsme si mysleli, že to půjde samo. I třetí třetina se nesla v duchu té druhé, tým chválím jen za první třetinu, potom to už bylo slabší,“ neskrýval nespokojenost i přes výhru třinecký kouč Marek Zadina.

„Do utkání jsme vstoupili jako ‚nazdárci‘ a domácí toho využili. Dostali jsme tvrdou lekci z produktivity, první část jsme nezvládli. Poté jsme si vše v kabině vyříkali a druhou a třetí část jsme odehráli mnohem lépe, ale bohužel rozhodl nepovedený začátek,“ posteskl si jeho jihlavský protějšek František Zeman.

Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Chmielewski, Linhart), 5. Adamský (Krajíček), 17. Adamský (L. Kovář, Svačina), 58. Cienciala (O. Kovařčík) – 32. Dostálek (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 597. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Chmielewski, Roman Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

HC Dukla Jihlava: Volden (21. Kořenář) – Suchánek, D. Kajínek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, de la Rose, Váňa – Dostálek, A. Zeman, Čachotský – Jiránek, J. Skořepa, Hamill – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš, R. Hubáček, T. Kubalík.