Podruhé v řadě zvítězili tentokrát v pondělí nad Kometou Brno, kterou přehráli na svém ledě v poměru 3:1. A oplatili jim tak porážku 2:5 z 6. srpna. „Jsme rádi, že jsme porazili tým, se kterým se budeme poměřovat celou sezonu,“ těší kouče Aleše Tottera.

Brno bylo lepší v první třetině, kterou vyhrálo 1:0. Druhou dvacetiminutovku ovšem opanovali domácí, když se postupně trefili Němec, Kasalý a Svoboda. V poslední části už se na obou mužstvech projevila únava a branka už nepadla.

„Každé vítězství je pozitivem, ukazují se nám vazby hráčů, kteří spolu můžou hrát. V téhle fázi přípravy není důležité, jestli vyhráváme, nebo prohráváme,“ vysvětluje Totter, který ještě ale vidí slabiny, na kterých je potřeba do začátku extraligové sezony zapracovat. „Je to špatné řešení hry jeden na jednoho, zbytečná složitost ve střelbě a to, že spolu na hřišti málo mluvíme,“ poukazuje na problémy šéf jihlavské lavičky.

DUKLA – KOMETA BRNO 3:1
Branky Jihlavy: Němec, Kasalý, Svoboda.
Třetiny: 0:1, 3:0, 0:0.
Dukla: Rittich (30. Šťastný) – Rosendorf, Kolda, Zelený, Randa, Šustr, Knesl – Němec, Polcar, Vysloužil – Kasalý, Pometlo, Malec – Hubata, Svoboda, Kuřítko.