V utkání dvanácti a šestinásobných českých šampionů dominoval jihlavský křídelní útočník Petr Straka, který třemi góly rozhodl zápas. „Začátek jsme si ohlídali a nepustili Kladno do žádné větší šance. Podařilo se nám dát první gól, který byl klíčový, a od druhé třetiny jsme kontrolovali hru,“ lakonicky zhodnotil výsledek plzeňský host v šatně Dukly.
Skromně přitom pomlčel svoji zásluhu na vítězství. V nově složeném prvním útoku mu šla náramně k duhu spolupráce se zkušeným Richardem Divišem.

Po jeho nahrávkách dvakrát skóroval. A především akce při druhé trefě domácích byla velmi pohledná. „Z obranného pásma jsme dobře rozjeli útok a šli rychle do přečíslení. Erik (de la Rose) to dobře rozehrál do strany na Richarda, ten mě hezky našel a já pak střílel naslepo na zadní tyč, protože tam gólmani většinou mají místo. Prostě jsem zavřel oči a pustil to tam,“ smál se spokojeně kanonýr zápasu.

Dukla tak úspěšně vstoupila do soutěže, ve které vloni slavila návrat mezi elitu. Letos se snaží nespadnout zpátky o patro níž. „Začátek baráže je strašně důležitý, zažili jsme to minulý rok,“ připomíná také kapitán Dukly Tomáš Čachotský. „Skvělé vítězství s nulou, dali jsme góly, dobře jsme bránili. Jenom v první třetině jsme trošku chytali tempo zápasu. Ale jinak super body.“

V dalším utkání se Jihlavané představí v pátek na ledě karlovarské Energie, v neděli pak doma přivítají Litvínov.