Dukla si prošla náročnou zkouškou. Zápasy, které kvůli epidemii příušnic nemohla sehrát na začátku roku, dohrávala v rychlém sledu po sobě na konci ledna. Během neplánované pauzy zákonitě narůstalo bodové manko na 12. místo, které ještě zajišťovalo boje ve vyřazovací části. Díky famózní jízdě ale tato ztráta pomalu ale jistě po dohrávkách mizela, a v sobotu se Dukla mohla postarato malý zázrak.

Bohužel Kladno bylo proti. Porážka 4:7 rozhodla o tom, že do play-off se Jihlava nepodívá. Na vysněnou příčku, která patřila Vítkovicím, ji chyběly jen dva body! „Zklamání to samozřejmě bylo veliké, hlavně pro ty kluky, na kterých to bylo po utkání vidět. V kabině byly možná i slzy, i mého asistenta to dojalo. Je to škoda. Ti soupeři nám pomohli. Vítkovice dvakrát prohrály, ale nevyšlo to,“ reagoval hned po sobotním nezdaru trenér Karel Nekvasil.

I přes smolný konec byl ovšem na své hráče hrdý. „Na druhou stranu, co kluci odvedli za práci za těch posledních devět dnů, jak se rvali. Porazili Budějovice a Karlovy Vary, otočili zápas s Kometou, i v Pardubicích sahali po bodech. Navíc v jaké sestavě to odehráli. Za to jim patří obrovský dík a náš a obdiv,“ pochválil bojovníky.

Zavinil nezdar hlavně „výpadek“ v lednu a spoustu dohrávek? „Já nechci hledat nějaký důvod, proč to nedopadlo. Samozřejmě ty příušnice a sestava, to byl stav, se kterým jsme se museli vypořádat. Ale třeba bychom ani v plné neudělali tolik bodů, co jsme udělali. To je těžké odhadnout,“ říká kouč.

Toho mrzela porážka v Pardubicích. „Dlouho jsme vedli, i když oni nás tlačili celý zápas. Ale nakonec rozhodl vlastní gól, když jsme dobruslovali jednu situaci. Tečli jsme si to do branky, byla to smůla,“ vrací se o týden zpátky, kdy jeho tým na východě Čech prohrál 2:3.

Ale na tento zápas to nesvádí. „Když si to promítnu dozadu, tu základní skupinu, tak byl problém, že jsme prohráli pětkrát za sebou. To bylo hluché místo sezony, tam nám to uteklo. A také zápas s Olomoucí, ale ono by se dalo na každém utkání něco najít,“ dodává Karel Nekvasil, jehož tým teď čeká deset zápasů v boji o 13. až 18. místo.

Nadstavba Dukle začíná v pátek domácím zápasem s Litvínovem (18.00), v sobotu hostí od 12 hodin Zlín.