Oheň zhasl, Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže jsou minulostí. Poslední den však byl z hlediska medailí pro Vysočinu velmi úspěšný. Dvě zlata vybojovali rychlobruslaři (pod oběma měla podpis Barbora Machalová), ve finále hokejového turnaj potom tým trenérů Jungwirtha a Sobotky převálcoval výběr Prahy 9:3.

Krátce po začátku zápasu dostali svěřenci exsparťanského obránce Jiřího Kročáka puk za záda Škarka, ale sudí přerušili hru už dříve. Potom přišel vysočinský kolotoč a v poslední minutě zvyšoval Novák už na 5:0. Pak se zápas změnil v exhibici. „Věděli jsme, že máme výborného gólmana, věděli jsme, že máme šikovné útočníky, kteří jsou schopní dávat góly. Do turnaje jsme vstupovali s pocitem, že můžeme něco dokázat," líčí cestu za titulem trenér Jiří Jungwirth a pokračuje: „Nebyla to žádná náhoda, ke zlatu jsme se dostali přes osm výher. Neztratili jsme ani bod, takže si ho kluci naprosto zaslouží."

Za klíčové okamžiky označil dvě těsné úterní výhry 2:1 proti Plzeňskému a Zlínskému kraji. „Oba těžké zápasy jsme odehráli bez chyb, svou povahou se blížily play-off. Tým táhli hlavně žďárští hráči, ale kluci z ostatních klubů je dobře doplnili a dávali také hodně gólů. Byl vyrovnaný, táhl za jeden provaz, a to rozhodlo," dodal Jungwirth.

Svůj velký přínos pro manšaft Vysočiny potvrdili znovu rychlobruslaři. Ze čtyř zlatých medailí na olympiádě se postarali o tři. Ve čtvrtek vyhrála závod na tři kola Barbora Machalová a byla i u triumfu v týmové soutěži. Bronz pak ještě přidal Daniel Zadina.

Zbylé tři drahé kovy vybojoval tým pořadatelského kraje ve Vysočina Areně. Ve štafetách se dvěma bronzy prosadily biatlonistky, v běžeckém lyžování děvčata dosáhla dokonce na stříbro.

V závěrečné disciplíně zimních olympijských her mládeže v biatlonu zvítězila v biatlonové štafetě trojice Liberce ve složení Štěpán Machač, Václav Hrouda a Vítězslav Hornig.

Machač získal v biatlonových soutěžích už třetí zlato. Předcházející dvě vybojoval ve sprintu a v závodě s hromadným startem.

Ve štafetovém závodě dívek vyhrál Jihomoravský kraj zásluhou Báry Babánkové a sester Franzových. Všechny tři dívky jednou vyhrály i individuální závody. Na druhém místě skončil Liberecký kraj a třetí místo vybojovala Vysočina, která závodila ve složení Eliška Teplá, Veronika Macková a Veronika Černá.