V druhé polovině března agresivní řidič audi u Šimanova začal najíždět na hondu před ním, jehož řidiči nepomohlo snížení rychlosti, zajetí ke krajnici ani jiné snahy o umožnění klidného předjetí. Naopak se agresivita tohoto muže stupňovala a řidič před ním byl čelil kritickým dopravním situacím.

Pyrotechnika ilustrační foto
Bývalá manželka drogového bosse z Jihlavy si musí trest za zpronevěru odpracovat

Vše vygradovalo, když řidič audi ve vysoké rychlosti do auta před ním narazil a tlačil jej před sebou. Řidiči hondy se přes veškerou snahu nepodařilo udržet auto na silnici a skončil v příkopu. Řidič audi z místa nehody odjel, auto odstavil a odešel.

Řidič hondy neutrpěl při nehodě vážné zranění, i tak musel vyhledat lékařské ošetření. „Vzhledem k opakovaným nebezpečným jízdním manévrům druhého řidiče mu ale hrozilo těžké zranění. Nestalo se tak díky jeho řidičským schopnostem a dalšm okolnostem, na které neměl agresivní řidič vliv. Ten musel vědět, že může způsobit vážný následek jak na zdraví, tak na majetku," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu. .

Muži se vzájemně neznali a agresivní řidič si vozidlo vybral náhodou. Čtyřiapadesátiletého muže kriminalisté obvinili ze spáchání tří trestných činů. Muž je stíhaný vazebně. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

Nehoda na přivaděči u Jihlavy.
Nehoda na dálničním přivaděči u Jihlavy: čtyři zranění skončili v nemocnici

„Muž je obviněn z pokusu těžkého ublížení na zdraví, dále přečinu poškození cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka.

Obviněný nesmí od loňského podzimu řídit, tento zákaz mu měl skončit příští rok. V minulosti byl již soudně trestán a v současné době je trestně stíhán v souvislosti s jinou trestnou činností. Opakovaně byl v minulosti potrestán za jízdu pod vlivem alkoholu.

Na hondě vznikla škoda přibližně za 250 tisíc korun. Škoda vznikla také majiteli audi, od kterého si obviněný muž vozidlo vzal.