Co den absence v práci, to jedna lahev vodky. Čtrnáct dní se neukázal v práci. Když ho našli v boční místnosti zázemí firmy sídlící v centru Brna, leželo vedle něj stejné množství vypitých lahví vodky. „Přivolaní strážníci třicátníka z Jihlavska probudili, posadili, ale domluva s ním prakticky nebyla možná. Z jeho stavu se dal předjímat i nepříznivý výsledek dechové zkoušky,“ popsal událost mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Dle výsledku měření alkoholu v těle ale nebyla konzumace lihového nápoje z lahví ležících vedle něj tak pravidelná, jako doba jeho absence. Výsledek byl totiž 5,43 promile.

Přesto mu pravidelné pití nejspíš zachránilo život. „Hodnota alkoholu na displeji zarazila i hlídku. Pro mnoho nenavyklých lidí by mohla být taková hladina i smrtelná. Pro strážníky byla impulsem k okamžitému přivolání záchranné služby. Zdravotníci ho poté odvezli do nemocnice,“ dodal Ghanem.

VIDĚLI JSTE? Brněnská značka umí zamotat hlavu

Kuriózní značka pro chodce baví lidi. Když by se ní člověk řídil, narazí i na další problémy. | Video: Deník/Tomáš Valaškovčák