Pyrotechniku jako brigádnice prodávala deset dní loni v prosinci ve stánku v ulici Romana Havelky v Jihlavě. Z tržeb si pro svou potřebu nechala bezmála padesát tisíc korun. „S poškozeným obviněná sepsala záznam o uznání dluhu. Ten měla splatit ve třech splátkách. Nesplatila ale ani korunu, a pro poškozeného byla nekontaktní,“ uvedl k případu žalobce Kamil Špelda.

Ilustrační foto.
Trojice amatérů vykradla casino v Čížově. Žetony za miliony jim byly k ničemu

Petru B. soud nakonec v druhém dubnovém týdnu uznal vinnou. Svůj trest si bude muset odpracovat. Celkem jí soud vyměřil sto padesát hodin a poškozenému musí uhradit způsobenou škodu. Rozsudek je pravomocný.

Její bývalý manžel Ladislav B. byl v roce 2020 Okresním soudem v Jihlavě odsouzen za pomoc při výrobě pervitinu a efedrinu v Dušejově na Jihlavsku. Soud ho za to poslal do vězení na čtyři roky. Státní zástupce ale požadoval přísnější trest. Krajský soud v Brně pak odsouzenému přidal ještě rok navíc.

Vloupání do bytu v Jihlavě.
Zloděj amatér řádil v Jihlavě. S baterkou šmejdil po bytě, viděli ho sousedé

Ladislav B. tehdy tvrdil, že o drogách v jeho maringotce nic nevěděl. Soud tehdy konstatoval, že je nenapravitelný recidivista, který má v rejstříku trestů už devět záznamů, z toho většinu za drogy. Nicméně i přesto měl soud pochybnost o jeho motivaci, jelikož měl stálou práci.

Žalobce Špelda byl ale jiného názoru. Podle něj jde o speciálního recidivistu, který už minimálně dvakrát předtím postavil obhajobu na tom, že nalezené drogy u něj doma nebyly jeho.

Pětiletý trest už si Ladislav B. podle informací Deníku odseděl. Už několik dní zase běhá po svobodě. Žalobce se tehdy snažil i o to, aby mu soud zabavil chatu a maringotku v Dušejově, kde jeho kumpáni drogy vyráběli. Soudy mu ale nakonec nemovitosti nechaly v jeho vlastnictví.