Muže kriminalisté dopadli v pátek v odpoledních hodinách v Jihlavě na ulici Jana Masaryka a skončil v policejní cele. „Pětatřicetiletý muž z Jihlavska je obviněn ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muž byl několikrát soudně trestaný, už si několikrát pobyl i ve vězení. V současné době je navíc proti němu vedeno trestní řízení ještě v souvislosti s jinou majetkovou trestnou činností.

V březnu a v dubnu se vloupal do čtyř garáží na ulicích Polenská, Mostecká a Žižkova, dále do tří vozidel a dalších dvou objektů v Jihlavě.

Trosky zříceného letadla u Luka nad Jihlavou.
Pád letadla u Luk nad Jihlavou: pilot zemřel tři minuty po startu

„Při krádežích se zaměřoval na věci, u kterých předpokládal, že by se daly zpeněžit. V případě aut muž upřednostňoval dodávky, do kterých se dostával po rozbití okénka. Škodu způsoboval majitelům v některých případech vyšší poškozením vozidla než následnou krádeží," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Z jedné dodávky si zloděj odnesl rybářské vybavení a majiteli způsobil škodu za necelých patnáct tisíc korun. Dále vzal z přístavku jízdní kolo a z pozemku na jiném místě kabely.

Michal K. u soudu v Jihlavě.
Otec prohrál v hazardu miliony korun svého postiženého syna. Chce to odčinit

Kradené věci se muž snažil po krádeži prodat a utržené peníze používal pro svoji potřebu. Část věcí se kriminalistům podařilo vypátrat a zajistit.

Muž je stíhán na svobodě. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.