"Celkový počet lidí, které jsme v souvislosti s Vysočina Festem ošetřili, je 34. Prvně jich bylo 17 a dalších 17, kteří přišli během nedělního odpoledne a večera," řekla Zachrlová.

U všech hospitalizovaných dětských pacientů lékaři předpokládají, že se vyléčí bez následků. Stav dospělých na JIP je vážnější, jednu z hospitalizovaných žen by ale v pondělí podle mluvčí mohli lékaři přeložit na běžný pokoj. Rozhodnou se po kontrolních vyšetřeních. Nikdo z těch, kdo do nemocnice přišel v neděli večer, neměl poranění vážné, dodala Zachrlová.

V noci na neděli přivezla zdravotní záchranná služba do nemocnice sedm lidí, další přišli na ošetření sami. Policie vyšetřuje událost na Vysočina Festu jako obecné ohrožení z nedbalosti. Organizátoři jsou přesvědčení, že všechna bezpečnostní opatření dodrželi.

V noci na neděli platila pro Vysočinu výstraha před silnými bouřkami. Pořadatelé posunuli vystoupení posledních interpretů tak, aby produkce skončila před půlnocí. Krátce nato začalo pršet. Po výpadku proudu se začala prohýbat střecha stanu. Když moderátor vyzval lidi, aby ze stanu odešli, začali se v panice tlačit u vchodu.