Podle informací Deníku o tom před několika dny v neveřejném jednání rozhodl Krajský soud v Brně. Informaci Deníku potvrdil okresní státní zástupce z Jihlavy Kamil Špelda, který v případu podával obžalobu.„Po přečtení odůvodnění odvolacího soudu s ním nemohu souhlasit. Je nepřesvědčivé, proto se s největší pravděpodobností obrátím na Nejvyšší státní zastupitelství s podnětem k podání dovolání Nejvyššímu soudu,“ okomentoval rozhodnutí brněnského soudu Špelda.

Odvolací soud konstatoval, že ze strany bývalého velitele nejde o trestný čin, ale mohl by být posouzen jako přestupek. Proto soud celou kauzu postoupil vojenskému velitelství v Táboře k případnému kázeňskému řešení.

Obhájce Sekana tak může být s rozhodnutím soudu částečně spokojen. Deníku se svěřil, že měl připravený nový důkaz v podobě věrohodnosti posudku na svého klienta. „Jeho závěry bychom samozřejmě u soudu prezentovali, pokud by ten odvolací například rozhodl, že se musí celá kauza znovu projednat u toho okresního,“ podotkl Ondruš.

Sekan byl jihlavským soudem nepravomocně odsouzen za to, že několik podřízených nutil, aby z odměn přispívali do takzvaného černého fondu. Z něho pak velitelství financovalo různé společenské akce, večírky a dary. Sekana soud v Jihlavě loni v říjnu odsoudil za zneužití pravomoci úřední osoby. Jako trest mu vyměřil peněžitý trest ve výši sto tisíc korun a povinnost nahradit způsobenou škodu přes třiašedesát tisíc korun.

Jenže Sekan od začátku jakoukoli vinu odmítal, a proti verdiktu se odvolal. Krajský soud mimo jiné akceptoval námitky obhajoby. Vzhledem k tomu, že jednání brněnského soudu bylo neveřejné, konkrétní důvody jeho rozhodnutí nejsou známy.