Městský soud v Praze ponechal ve vazbě pět obviněných z kauzy, ve které se měly rozdělovat úplatky za ovlivnění veřejných zakázek v nemocničních zařízeních na Ústecku a v Jihlavě.

Obvinění, mezi které patří i Lukáš Velev z jihlavské nemocnice, podali k soudu stížnost, ale neuspěli s ní. Informoval o tom server Seznam Zprávy.

Ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.
Lukáš Velev je obviněn z několika trestných činů. Rodina nabízela kauci, marně

Hlavním důvodem vazby je obava vyšetřovatelů, že by Velev mohl na svobodě ovlivňovat svědky. Tento důvod znemožnil rodině nabídnout soudu kauci místo vazby. Manželka Lukáše Veleva se Deníku svěřila, že rodina byla ochotna složit kauci jeden milion korun.

V souvislosti s korupční kauzou kolem nákupu zdravotnického zařízení obvinili kriminalisté Lukáše Veleva hned z několika trestných činů. Za nejpřísnější z nich mu hrozí až deset let vězení.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Deníku se podařilo zjistit, že jde o účast na zločinecké organizované skupině, poškození finančních zájmů Evropské unie, a to dokonce v pátém nejpřísnějším odstavci, který znamená způsobení škody velkého rozsahu. Dalším trestným činem, z něhož je bývalý ředitel obviněn, je zjednání výhody při zadání veřejné zakázky při veřejné soutěži a veřejné dražbě, a to ve formě úplatkářství.

Manželka Lenka Velevová nevěří, že by byl její manžel něčeho podobného schopen. „Vždycky byl proti takovým věcem,“ řekla Velevová Deníku.