Podle obžaloby okradl nejméně 158 lidí o neuvěřitelných devadesát milionů korun. Za to byl už v roce 2012 odsouzen k dvanácti letům. K soudu ani jednou nepřišel, a na mnoho let zmizel i s penězi svých klientů. Celostátní pátrání po něm bylo vyhlášeno už v dubnu 2005. U obnoveného procesu se sice k činům plně doznal, ale s tím, že by měl jít do vězení na dalších devět let, nesouhlasí.

„Mohu potvrdit, že obžalovaný podal odvolání do trestu,“ konstatovala bez dalších podrobností mluvčí Krajského soudu v Brně Klára Belkovová. Kauzou se tak ještě bude muset zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Argumenty ve Vorlického odvolání nejsou známy. Deník navíc zjistil, že změnil svého obhájce. Důvody nechtěl bývalý obhájce komentovat.

Vorlický lidem nabízel zhodnocení jejich peněz až o dvanáct procent za rok. Pohádkového zbohatnutí se ale nikdo z důvěřivých investorů nedočkal. Systém, s nímž obalamutil většinu svých věřitelů, fungoval jako nechvalně známé letadlo. Někteří klienti zhodnocení skutečně dostali. Jenže „letadlu“ brzy došlo palivo. Mohl za to i fakt, že se Pavel Vorlický na čas ocitl ve vězení. Přestože věřitele Vorlický ujišťoval, že všechny peníze vrátí, nakonec utekl i s penězi, které všechny utratil pro vlastní potřebu.

Zadržení 18 let hledaného muže. | Video: Policie ČR

Vorlickému se dařilo unikat před spravedlností až do loňského roku. Vypátrán a dopaden byl v Praze. Policisté vytipovali dvě lokality v Praze 6 a v Jihočeském kraji. Vorlický už tušil, že se o něj policisté zajímají a chystal se přemístit na jiné místo. Jenže v tu chvíli ho policie zatkla. Od té doby je ve vazbě, kde čekal na obnovený proces. O jeho dalším osudu by mohl rozhodnout Vrchní soud v Olomouci.