Šestapadesátiletého řidiče zahraničního autobusu zastavili policisté z dálničního oddělení Velký Beranov na 117. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Jel právě z prahy do Minsku.

Na přechodu pro chodce v Jihlavě smetl řidič rodinu s kočárkem. Žena utrpěla vážné zranění, muž vyvázl s lehčím, dítě je v pořádku.
Řidič dodávky smetl v Jihlavě ženu s kočárkem. Nehodu zavinil zdravotní problém

Po kontrole dokladů se zaměřili také na tachograf a kartu řidiče. Aby zjistili, zda dodržuje bezpečnostní přestávky a dobu odpočinku. „Při této důkladné kontrole vyšlo najevo, že šestapadesátiletý řidič neměl v předešlých dnech při jízdě autobusu vloženou v tachografu kartu řidiče a v průběhu tohoto období ujel více než jeden tisíc kilometrů,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Za porušení zákona uložili policisté dopravci kauci ve výši osmdesát tisíc korun. „Kauci na místo kontroly přijel uhradit dopravce - jeho zástupce v České republice, který je zodpovědný za práci řidičů, a proto řidič mohl pokračovat v jízdě. V pondělí v době kontroly byla karta řádně vložena v tachografu,“ doplnila mluvčí.

Ilustrační foto
Ostudná kauza pro justici z Vysočiny. Deset let tahanic skončilo bez trestu

Jízda bez vložené karty v tachografu postihují policisté velice přísně. „Pokud není možné na základě záznamu o jízdě zkontrolovat dobu jízdy, existuje důvodné podezření, že takový řidič překračuje úmyslně povolenou dobu jízdy a nedodržuje bezpečnostní přestávky. To může u řidiče způsobit nadměrnou únavu a takový řidič za volantem pak může způsobit dopravní nehodu,“ vysvětlila Čírtková.