Podle náměstka hejtmana Vysočiny pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (SOCDEM) nemá kraj o zásahu od NCOZ žádné informace, policie ho nekontaktovala. „Jediné co mám, tak od rána mám potvrzeno z nemocnice, že poskytují součinnost při úkonech, které tam NCOZ provádí," řekl ČTK Novotný.

Informace o tom, že by policie byla i v jiných krajských nemocnicích na Vysočině, nemá, v kontaktu s ředitele Velevem není. „Počkáme, až všechny úkony v nemocnici, asi nějakého dokumentačního charakteru, budou provedeny. Pak se k tomu teprve můžeme vyjádřit, až budeme mít nějaké informace o tom, jak je to s panem ředitelem, jestli to tak opravdu je. Teď se k tomu nemůžu víc vyjádřit," řekl Novotný.

Podle České televize zasahuje policie kvůli podezření z manipulace se zakázkami. Je možné, že se dnes mimořádně sejde představenstvo Krajské zdravotní.

Krajská zdravotní sdružuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji, vlastníkem je krajská samospráva. "V budově ředitelství zasahuje policie. Poskytujeme součinnost. Další informace nemohu sdělit," uvedla Roubíčková. "Mohu pouze uvést, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací zatím poskytovat nebudeme," řekl mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

Rvačka na Masarykově náměstí v Jihlavě. Ilustrační foto: PČR
Hromadnou rvačku na náměstí v Jihlavě rozehnala policie

Server Seznam Zprávy uvedl, že zásah začal v pondělí po půlnoci, napsal, že u čtyř zdrojů obeznámených s průběhem vyšetřování ověřil zadržení ředitele a jeho náměstka. Pavel Voral je pověřen řízením obchodního úseku, uvádí KZ. Podle informací České televize zasahuje policie v KZ kvůli podezření z manipulace se zakázkami.

Krajský radní pro zdravotnictví Radim Laibl řekl, že má informaci o zásahu v KZ, ale neví, čeho se týká. "Vypisování výběrových řízení je věcí čistě akciové společnosti. Na krajský úřad se policie neobrátila," uvedl Laibl.

Soud. Ilustrační foto
Nevidomý důchodce z Beranova zaměstnával mrtvé duše. Za podvod mu hrozí osm let

Podle Deníku N na případ dohlíží evropská prokuratura, protože jde o evropské dotace. Mezi zadrženými je i ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev, napsal server.

Budova ředitelství KZ stojí naproti areálu Masarykovy nemocnice, kde byla na pondělí devatenáctého února naplánovaná tisková konference k představení projektu ambulantní sítě primární péče. Roubíčková  uvedla, že KZ akci z organizačních důvodů ruší a o novém termínu jejího konání bude informovat.

Společnost zaměstnává 8500 lidí. Patří mezi největší poskytovatele zdravotní péče v České republice. Ředitelem KZ je Petr Malý, předsedou představenstva Ondřej Štěrba.