„Na základě prvotního šetření policisté nezjistili, že by nesla na úmrtí vinu jiná osoba. Příčinu a okolnosti úmrtí ženy prověřujeme,“ informovala mluvčí Jana Kroutilová.

Kriminalisté nyní zjišťují, zda šlo o nešťastnou událost, či sebevraždu. Zda žena po sobě zanechala dopis na rozloučenou, není známo.

Policie ČR, ilustrační foto.
Rybník v Telči skrýval mrtvolu ženy, příčinu smrti policie zjišťuje

Tělo bylo nalezeno ve středu kolem druhé odpoledne. Na místo kromě kriminalistů vyjeli hasiči, městští strážníci, ale i záchranná služba.

„Na místě byla posádka z Telče. Lékař po příjezdu na místo bohužel konstatoval smrt. Podle ohledání těla na místě šlo zřejmě o utonutí. Na místo byl ale přivolán koroner,“ informoval mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Po sociálních sítích ihned začaly klovat různé neověřené informace. Dokonce se na nich objevilo i konkrétní jméno zemřelé. Údajně se má jednat o ženu cizí státní příslušnosti, která tímto měla řešit své osobní a psychické problémy. Deníku se podařilo zjistit, že jde o jednašedesátiletou ženu české národnosti.

Vloupání do bytu v Jihlavě.
Zloděj amatér řádil v Jihlavě. S baterkou šmejdil po bytě, viděli ho sousedé

Starosta Telče Vladimír Brtník měl k události pouze zprostředkované informace: „V úterý ve dvě hodiny odpoledne mi přišla SMS, že hasiči vyjíždí k zásahu u Staroměstského rybníku. Strážníci mne poté informovali, že byli u nálezu utonulé ženy. O koho jde, a co se stalo, opravdu nevím.“