Řidič jel v prosinci s autem značky Audi v dopoledních hodinách po silnici druhé třídy číslo 602 ve směru od obchvatu Velkého Beranova na Jihlavu. „Na komunikaci v lokalitě Helenína, kde je rychlost snížena, jel značně riskantní a velmi rychlou jízdou. Navíc předjížděl tři za sebou jedoucí osobní vozidla na plné čáře a výrazné ohrožení představoval při průjezdu přechodu pro chodce. Další automobily jely v tu dobu v opačném směru, jednalo se o dodávku a osobní vozidla,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Ilustrační foto.
Pokuta 80 tisíc na D1 na Jihlavsku: řidič autobusu neměl kartu v tachografu

Jízdu si řidič navíc nahrával. Policistům se podařilo získat nahrávku nebezpečné jízdy a zjistili i totožnost podezřelého řidiče. Přesnou dobu jízdy zatím zjišťují. „Jednalo se pravděpodobně o pátek 22. prosince, v době kolem 9:00 – 9:15 hodin. Lze předpokládat, že řidič jel nebezpečnou jízdou také na úseku komunikace před Helenínem a pak dále ve směru na Jihlavu, rovněž v tomto případě policisté uvítají k jízdě vozidla Audi případná svědectví,“ doplnila mluvčí.

Zdroj: Policie ČR

Policisté potřebují, aby se přihlásili řidiči, kteří nebezpečnou jízdu řidiče vozidla Audi zaznamenali. „Žádáme je, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté by zejména uvítali, pokud by riskantní jízdu zaznamenala vozidlová kamera,“ uvedla Lébrová. Policisté se obrací i na chodce nebo svědky, kteří si jízdy všimli, nebo je řidič svou jízdou ohrozil.