Vše ale nakonec dopadlo jinak. Muž si navíc změnil jméno na David M. „Dokazování před soudem bylo poměrně rozsáhlé a složité. Obžalovaný od začátku vše popíral,“ řekl Deníku jihlavský žalobce Jan Kadlec.

Soud se snažil muži prokázat, že v prosinci 2021 jako řidič přepravní společnosti zodpovídající za přepravu masných výrobků mezi skladem v Praze-Ruzyni a provozovnou Kosteleckých uzenin si z masného nákladu nechal pro vlastní potřebu část převáženého zboží za zhruba 232 tisíc korun.

Šlo například o moravské uzené maso o hmotnosti přibližně 1,2 tuny, uzené vepřové koleno o váze 1,3 tuny a téměř dvě stovky přepravek a plastových palet. Poškozenou společností jsou Kostelecké uzeniny.

Podle obžalovaného se zboží při vykládce v Kostelci vždy kontrolovalo a vše sedělo. Neměl potřebu zboží krást, protože si ho mohl koupit za zvýhodněnou cenu, čehož taky využíval. Palety neukradl, ale výhodně zakoupil od zaměstnance firmy, pro níž David M. jezdil.

Současně podle něj byly velké nesrovnalosti ve skladu v Praze – Ruzyni, protože se mu údajně několikrát stalo, že mu naložili zboží, které nebylo pro Kostelec. Auta navíc podle něj měla plomby a pravidelně se vážila. Trestní oznámení ze strany Kosteleckých uzenin považuje za účelové ve snaze zakrýt zjištěné manko.

„V průběhu řízení před soudem bylo zjištěno, že poškozená společnost už nedokáže účetně dohledat distribuci masa. Nebylo tak možné jednoznačně prokázat, že vina je na straně obžalovaného, a že čin spáchal on,“ upozornil Kadlec.

Tomu pak nezbylo nic jiného, než soudu navrhnout, aby byl David M. obžaloby zproštěn, což se také nakonec 24. června před Okresním soudem v Jihlavě stalo.

Rozsudek je pravomocný. Všechny strany se vzdaly práva na odvolání.

Z minulosti má muž na svědomí opakované výtržnosti na sportovních stadionech. V roce 2009 například během hokejového utkání mezi Duklou Jihlava a Chomutovem surově napadl rozhodčího Reného Trombíka. Násilník za to dostal podmínku a roční zákaz vstupu na všechny stadiony v zemi. Na dlouho se tak ocitl na černých listinách zakazujících vstup na stadiony agresivním návštěvníkům. V Rakousku si pak odseděl dva roky za krádeže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: ČOV: Nakoukli jsme do míst, kam se běžně nechodí. 

Jihlavská čistírna odpadních vod v místní části Hruškové Dvory má nový klíčový uzel pro čištění odpadních vod | Video: Deník/Martin Singr