Tango se zatím v manéži neobjeví. Na první krůčky před publikem však dlouho čekat nebude.

„Jak mu bude rok, tak ho necháme zvykat na světla, rekvizity,“ předpokládá principál František Navrátil. Jak lvy naučit ,pracovat’ v manéži? „Je to spíš hra. Za odměnu je dostat tam, kam chcete. Na podstavec, nebo aby něco přeskočili,“ pokračoval principál.

Tango se narodil v cirkuse. Doplnil tak smečku dvou samců a dvou samic. Mláďat bylo víc, Carini si ale nemohl všechna dovolit. Jen kolik drůbežího nebo hovězího masa spořádají… „V zimě samec sežere asi 15 kilo masa, samice devět. Počítali jsme to a vyšlo nám, že během každých čtrnácti dnů ,padne’ jedna kráva,“ prozradil František Navrátil.

Tango zatím váží kolem 45 kilo a roste jako z vody. Packy už teď má mohutnější než dospělý vlčák. Hravý je ale ještě hodně. Od principála se nechá rád drbat na hlavě, což je prý u lvů výjimka, nebo na břiše. Kmotrem Tanga se v sobotu stal - po bývalém moderátorovi ranní rozhlasové show na Vysočině Koudovi a starostovi Žďáru nad Sázavou Jaromíru Brychtovi – i ředitel Hitrádia Vysočina František Vostál.

Co psal o drezúře lvů v dubnu Českobudějovický deník?

„Drezuru předvádím v kitru, kleci uprostřed manéže, který má devět metrů v průměru a kde jsem se všemi čtyřmi lvy v naprostém osobním kontaktu. Od drápů jsem hodně poškrábaný na zádech, jednou mi lev ukousl kus brady a jednou se mi pokusil kousnout za krk. Zvíře má na vás třeba jen dvacet centimetrů a může vás zabít, šelma je rychlá. Ono už stačí i jen to, že vlezu dovnitř. Zvířata jsou kousek ode mne, a když skočí, tak je po mně,“ líčí úskalí práce krotitele principál Cirkusu Carini František Navrátil.

Více o lvech berberských naleznete například na této internetové stránce na serveru Wildafrica.CZ: www.wildafrica.cz/cs/zvire/lev-berbersky/