Se svým sarkastickým nadhledem bude vyprávět své příběhy ze života, zážitky z natáčení a nebudou chybět ani její oblíbené rady do života.

Pražská rodačka Halina Pawlowská se netají s tím, že původ její rodiny má kořeny v Podkarpatské Rusi. Její rodné jméno je Kločureková. Toto téma často využívá ve své tvorbě, třeba ve známém filmu Díky za každé nové ráno, ke kterému napsala scénář a kde si i sama zahrála.

Vystudovala scenáristiku na FAMU a poté začala psát scénáře pro Českou televizi. Kromě toho je i úspěšnou novinářkou, spisovatelkou a veřejnost ji zná převážně jako tvůrkyni a moderátorku talk show Banánové rybičky, které má už řadu let vysokou televizní sledovanost.

O tom, že má smysl pro nevtíravý humor a nezaměřuje ho jen na okolí, ale i sama na sebe, svědčí i autorské knihy, které jsou laděny ve stejném stylu jako její pořady. Jelikož sama nemá ideální postavu, je toto téma častým bodem její tvorby.

„Za hit týdne bych považovala to, když vám váš partner na větu: Zase jsem přibrala tři kila, s úsměvem řekne: Miláčku, ty jsi jediná investice v mém životě, která se zdvojnásobila!“ uvedla ve své knize Banánové chybičky sama spisovatelka.

A na co se můžeme dnes od půl osmé večer těšit? „Jde o improvizované povídání paní Pawlowské. Lidé dostanou tužky a papírky a budou se moci ptát na cokoli,“ řekl k pořadu ředitel kulturního střediska v Třešti Jiří Cába.