Představení začíná v 19.30 hodin. V hlavní roli se představí Josef Dvořák jako vrchní, Klásek, mušketýr a vodník Michal, spolu s Pavlínou Filipovskou jako paní kněžnou, Dagmar Schlehrová jako babička a Klásková, Milan Duchek jako učitelský Zajíček, Radka Stupková jako Hanička, Jiří Veit jako pan Franc a Karel Gult jako mlynář.

Josef Dvořák začínal v ochotnickém divadle v Kadani, odkud se díky citlivému divadelníkovi Pavlu Fialovi dostal do ústeckého Kladivadla, kde slavil první úspěchy.

V roce 1972 vstoupil do pražského Semaforu, kde patřil v letech 1972 - 1990 k předním členům souboru. Už v Semaforu se kolem výrazného komika formovala skupina herců, z nichž v roce 1990 vznikla Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

Divadelní společnost Josefa Dvořáka má za dobu svého působení na kontě stovky představení na mnoha místech v republice. Tituly Lucerna aneb Boj o Lípu, ale i S Pydlou v zádech, Lakomec a Čochtan vypravuje, získaly publikum stejně jako herecké výkony Josefa Dvořáka.

Snaha této nevelké divadelní party je evidentní. Snaží se o divácky přitažlivé autorské divadlo, v němž je osou každého představení jeho principál. Protože je to komik, ladění celku je jasné. Protože je o humor v našich krajích nouze, pak je toto ladění také vzácné.

„Už nyní máme vyprodáno,“ uvedla již v pátek 1. června vedoucí kulturního zařízení v Pelhřimově Vlasta Vlčková.