Hvězdou festivalu bude filmový režisér Vojtěch Jasný. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na obnovenou premiéru jeho filmu Až přijde kocour, který se natáčel v roce 1962 právě v Telči. Novinářům to řekl ředitel festivalu Josef Schütz z produkční agentury Avant Promotion.

Třetí ročník festivalu Arts&film 2007, který je podle Schütze jediným svého druhu v Evropě, představí filmy z oborů architektury, designu, výtvarného umění, hudby, dramatického umění a tvorby, uměleckého řemesla a naivního umění. Filmy jsou tematicky rozděleny do čtyř kategorií. "Novinkou je pátá kategorie New Generation, která představí studijní práce studentů filmových škol," řekl Schütz.

Projekce budou probíhat v základní umělecké škole a v centru ČVUT na náměstí Zachariáše z Hradce. Velmi bohatou kolekci představí německá filmová a televizní akademie z Berlína. Velký nárůst filmů je podle Schütze patrný nejen z české produkce, ale z celé Evropy. Počet přihlášených filmů i zemí jsou rekordní. Loni se přehlídky v Telči zúčastnilo 196 filmů ze 32 zemí.

Obnovené premiéry filmu Až přijde kocour se zúčastní rovněž herci Emílie Vášaryová a Michael Pospíšil, představitel hlavní dětské role. "Dvě představení v 18:00 a 21:00 umožní zhlédnout tento film většině zájemců," předpokládá Schütz. Pamětníci a fanoušci se budou moci setkat s režisérem Jasným při Happeningu po stopách filmu Až přijde kocour na náměstí Zachariáše z Hradce od 20:00.

Festival doplní řada doprovodných akcí. Nejvýznamnější bude výstava kreseb Oskara Kokoschky v městské galerii Hasičský dům. Slavnostní vyhlášení vítězných snímků se uskuteční 14. června v 19:30 na nádvoří telčského zámku.

Náklady na uspořádání festivalu podle Schütze dosahují téměř čtyř milionů korun. Podílí se na nich ministerstvo kultury, kraj Vysočina, město Telč a sponzoři.