„Slavnost Božího Těla je v kostce touha našich křesťanů, aby Ježíš Kristus nebyl ukryt pro lidi v chrámových zdech svatostánku. Věřící chtějí světu ukázat, že Kristus je tu nejen pro křesťany, ale pro každého člověka,“ přiblížil farář od sv. Jakuba Metoděj Zdeněk Kozubík s tím, že Slavnost Těla a Krve Páně věřící slaví sedm století.

Slavnost Božího Těla zahájí mše v 18 hodin v kostele sv. Jakuba. Po bohoslužbě účastníci průvodu poputují do chrámu sv. Ignáce a po zastavení u morového sloupu na Masarykově náměstí špalír vykročí ke kostelu Matky Boží.

„Pro Jihlavany je jít v průvodu o Božím těle tak trochu slušnost. Nebo alespoň postát a poklonit se. Patříme do Jihlavy a měli bychom si vážit dobrých věcí. Právě k nim Boží Tělo patří,“ shodli se manželé Procházkovi.

Návrat průvodů o Božím Těle do Jihlavy v novodobé historii datují věřící od příchodu faráře Marka Dudy jako posily bratří minoritů při kostele Matky Boží.

„Věřící vnímají Boží Tělo jak je učí víra. Pro nevěřící je to tak trochu atrakce, ale jsme otevřeni všem lidem,“ potvrdil představený kláštera minoritů Bogdan Sikora. Při pořádání slavnosti spolupracují obě jihlavské farnosti, sv. Jakub i farnost Matky Boží.

„Bez spolupráce s lidmi od sv. Jakuba by to nešlo,“ doplnil Bogdan Sikora. „Spolupráce s minority je dobrá, letos vycházíme z kostela sv. Jakuba a končíme v kostele Matky Boží. Příští rok to bude obráceně,“ potvrdil farář Metoděj Zdeněk Kozubík.