V Domě kultury a odborů (DKO) se od 14 hodin představí na čtrnáct souborů. Všechny soubory jsou vítězové kol, která se uskutečnila v jednotlivých krajích po celé republice.

„V Jihlavě pořádáme celostátní přehlídku po páté a celkově je to už dvacátý ročník,“ uvedla Jarmila Hlávková z programového oddělení DKO.

Krajská přehlídka dětských folklorních souborů Vysočiny proběhla 17. března a jejím vítězem a zároveň postupujícím do celostátní přehlídky je soubor Kuřátka z Chrudimi. Krajského kola se účastnilo na dvacet dětských souborů, což bylo s doprovodem dospělých a muzikantů více než pět set osob.

O postup do celostátní přehlídky se utkaly soubory Šípek a Jeřabinka Jihlava, Bystřinka, Rozmarýnek a Kamínek Žďár nad Sázavou, Kvítek I a II Telč, Rožínka a Groš Dolní Rožínka, Vysočánek I a II Hlinsko, Borověnka Štěpánov nad Svratkou, Okřešánek Okříšky, Pomněnka Želetava, Bajdyšek Třebíč, Trnávka Pacov, Lubeňáček Lubná u Poličky, Kuřátka Chrudim, Bítešánek Velká Bíteš a Drahánek Blansko.

„Každý soubor představí své vystoupení a na konci proběhne veřejný rozborový seminář,“ objasnila Hlávková. „Večer je v plánu společenská zábava pro všechny soubory,“ dodává.

Aktuální článek a fotografie vám přineseme během neděle na našem webu.