V bohatém programu vystoupí mimo jiné Víťa Vávra, Aleš Brichta, Argema či Ewa Farná.

„Všechna nádvoří budou po celou dobu akce zaplněna šermíři, tanečníky, kejklíři i řemeslníky,“ uvedl Ladislav Konvičný z pořádající agentury Morgenstern. Na prvním nádvoří si tak například zájemci prohlédnou velké vojenské ležení s ukázkami chladných i palných zbraní, věštírnu nebo práci ranhojičky.

„Loni se přišlo podívat téměř dvanáct tisíc návštěvníků a doufáme, že podobné to bude i letos,“ prozradila zástupkyně kastelána hradu Eva Škrabalová.

„Celá akce není pouze naší aktivitou, ale podílí se na ní i městys Nedvědice, Tišnov a další obce. Aktivně se s nimi snažíme spolupracovat, aby byly slavnosti bohaté a lidé si mohli vybrat, na co se půjdou podívat,“ upřesnila Škrabalová. "A samozřejmě bude celý hrad normálně přístupný veřejným prohlídkám,“ dodala.

Velkým „tahákem“ je koncert Ewy Farné, která vystoupí u rybníka v Nedvědici ve 14 hodin. Hned po ní se mikrofonu v 16 hodin chopí Aleš Brichta. Toho na pódiu vystřídá o tři hodiny později Víťa Vávra. Tradiční koncert skupiny Argema je naplánován na nedělní 14. hodinu.

Milovníci historických mašinek se do slavnostního dění mohou dopravit parním vlakem. Ten zajistí dopravu na trase mezi Havlíčkovým Brodem a Nedvědicí.