Celkem bude soutěžit dvacet týmů a vystoupí čtyři kapely. Přitom při nultém ročníku v Perknově v roce 2002 se turnaje účastnilo pouze osm týmů a hrála jim jediná hudební skupina.

Sportovní turnaj bude atraktivní zřejmě především pro fanoušky streetballu, tedy disciplíny, kde se hraje basketball na jeden koš. To však neznamená, že odpoledne nebude v areálu připraven i doprovodný program pro všechny ostatní.

„Během dne se tam budou konat různé soutěže o ceny pro diváky. Lidé tu uvidí třeba break dance, chybět by neměla ani trampolína,“ prozradil hlavní organizátor akce Tomáš „Bíťa“ Bittermann.

Právě on s perknovským streeballovým turnajem před pěti lety začal proto, aby se ve vsi „něco dělo“. Dnes se mu turnaj několikanásobně nafoukl a získal si stálé příznivce z Havlíčkova Brodu i okolí. Jenže, jak akce rostla, přestalo hřiště v Perknově stačit.

„Museli jsme najít jiné místo, už nám to tam bylo malé. Navíc tady je hřiště i kulturní dům, kamarád z Čechovky nám také pomáhá, stejně jako celá obecně prospěšná společnost. A v případě deště se můžeme přesunout dovnitř kulturáku,“ dodal Bittermann.

Hlavním sponzorem akce je havlíčkobrodská společnost B:Tech, s propagací však pomáhá i web www.vysocinanet.cz, který nabídl on-line vysílání celé akce. Další upoutávky a rozhovory uslyší zájemci na Radiu Brod. Dotaci získala záležitost také od brodské radnice.

A na jakou muziku se můžete těšit? Od 15 hodin v Čechovce vystoupí Mravní Zkaženci, od 18 hodin pak PRO.STORY, Pop-Porn a hvězda večera Co- Cotte Minute. „Jestli chcete prožít pohodový den, určitě přijďte. Najdete tu jídlo, pití, soutěže, minifestiválek i sportovní akci,“ zve Bittermann.