Velký den koní se Starobrnem začíná v největším westernovém areálu v České republice v 15 hodin. Během rychlostních závodů vyberou diváci nejhezčího koně.

„Dříve rozhodovala porota, v posledních letech určují vítěze soutěže krásy diváci,“ řekl Henry Špánik z westernového městečka.

„Většinou však vyhrává bílý kůň, nebývá zvykem, že by vyhrál černý nebo hnědý,“ pousmál se Špánik. Přihlížející napíší svůj tip na vítěze na kartičky, které jim při přehlídce rozdají hostesky.

Zatím patnáct čtyřnohých krasavců přijede například z Karlových Varů či Chomutova. Mezinárodní účast se v Šiklově mlýně při koňských závodech očekává až v srpnu, v rámci akce Rodeo.

Akční divadelní hru Dynamit předvedou v amfiteátru kovbojové v 18 hodin. Menší diváci se mohou těšit na zábavné vystoupení klauna.

Pro odvážlivce je v 19 hodin připraveno soutěžní klání na elektrickém býku. „Ten, kdo na něm vydrží nejdéle, vyhraje dva tisíce korun,“ připomněl Špánik.

Rekord, který je zhruba šest let starý, drží slečna z Bratislavy. „V sedle vydržela 28 vteřin a mohu sám potvrdit, že už kolem dvanácté vteřiny to začíná být nebezpečné. Ovšem před čtyřmi lety třeba vyhrál chlap, který v životě neseděl na koni, a vydržel přes dvacet sekund,“ dodal Henry Špánik.

Sobotní den v městečku u Zvole nad Pernštejnem zakončí Street Disko a ohňostroj. Vstupenka na celý den je k dostání za 180 korun.