Slavnostní zahájení proběhne v pátek 17. srpna v 15 hodin na Karlově náměstí.

Radní pojedou na bryčkách

Přítomni budou zastupitelé města, doprovod jim bude dělat historická skupina Libertas v dobových kostýmech. Nebudou chybět ani bubeníci, historická hudba, tanečníci a bryčky s koňmi, které odvezou radní na Podzámeckou nivu.

Od 16 do 17 hodin bude probíhat na nivě vystoupení historické skupiny z Trnavy. Na pódiích se představí různí umělci, kteří proloží vystoupení Libertasu na travnatých plochách.

V pátek se představí například Ledecká dudácká muzika, taneční skupina Yocheved, Tom Bowling Blues Band, Extaze nebo skupina Fru - Fru. Po celou dobu trvání programu budou nabízet své zboží doboví řemeslníci a prodejci. Zároveň jsou připraveny i soutěže pro nejmenší návštěvníky. Na sobotu je připraveno již od 10 hodin historické tržiště. Proběhnou ukázky sokolnictví, palných zbraní, rytířských dovedností na koních i cikánských tanců. V 15 hodin projde slavnostní průvod v historických kostýmech.

Trasa průvodu povede z Podzámecké nivy přes Židovské město, okolo Přední synagogy, projde celou ulicí Leopolda Pokorného a přes lávku na Karlovo náměstí. Po okruhu náměstím se vrátí stejnou trasou zpět na Podzámeckou nivu.

Odpoledne na pódiu zahraje dechová hudba Horanka a slovenská cimbálovka Diabolské husle. Večerní program proběhne ve znamení revivalových skupin Smokie, Suzi Quatro, Bonye M a Tina Turner. Už tradičně se po setmění nad městem rozzáří ohňostroj.

Večer vystoupí nestárnoucí třebíčská skupina Pekelníci. Po celou dobu konání oslav bude na tržišti vystavena historická zbroj i dobové zbraně. Celý program se letos ponese v duchu husitských tradic.