Ten vyráží po republice se svým pořadem Písničky zpod taláru.

„V pořadu jsou k slyšení nové zhudebněné soudničky, perličky a povídání,“ uvádí na svých webových stránkách Ivo Jahelka.

Do Třeště zavítá zpívající právník již dnes, kde od 19 hodin zahraje v místním kulturním domě. „Pan Jahelka přijede na mé pozvání, chceme do Třeště zvát různé folkové a podobné zpěváky,“ objasnil ředitel Městského kulturního střediska v Třešti Jiří Cába s tím, že na květen je přichystán koncert Jakuba Smolíka.

 

Lístky ještě jsou

Ivo Jahelka už vyprodal půlku sálu, lístky na jeho koncert však stále jsou. „V pořadu zazní písně jako Cikánská balada, Balada o úplatku nebo Balada o deviantníkovi a mnoho dalších skladeb,“ prozrazuje Cába a dodává: „Celé vystoupení bude proloženo historkami a bude trvat asi hodinu a půl.“

Zpívající právník Jahelka je rodák z Vysočiny. Narodil se 18. července 1954 v Dačicích a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci. Vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal i titul JUDr.

Začal se věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech.

Jeho první sólovou deskou je Soudili se z roku 1985, nejnovější deskou pak Neznalost neomlouvá z roku 2003.

(pc)