„Lístky sice ještě máme, ale i tak to je už teď velice slušná návštěvnost na divadlo,“ uvedla pracovnice programového oddělení DKO.

 

Hlavní je morálka

Klec bláznů je název nočního podniku v Saint-Tropez. Hvězdou travesti show je Albín. Už dvacet let žije s Georgesem, jehož syn se chce zasnoubit s dcerou poslance, který svou kariéru postavil na hlásání řádu a morálky. Maminka s tatínkem, které ve skutečnosti tvoří Albín a Georges, proto musí před rodiči snoubenky nastolit zdání normálnosti a nezpochybnitelné morálky.

Klec bláznů od autora Jeana Poireta měla premiéru 3. října 2007, režie se ujal Robert Bellan.

V představení vystupují hvězdy jako Radoslav Brzobohatý s manželkou Hanou Gregorovou, Tomáš Racek, Antonín Hardt a řada dalších. Na divadelních prknech se jinak střídají herci Ernesto Čekan se Zdeňkem Krupkou a Ondřej Brzobohatý s Vojtěchem Hájkem. „To, kteří z těchto herců přijedou do Jihlavy, se dozví návštěvníci až při samotném představení,“ dodává pracovnice programového oddělení.

Klec bláznů se v sedmdesátých letech stala nejúspěšnější francouzskou divadelní komedií, podle níž byl o dva roky později natočen film. Ten byl pak ve třech kategoriích nominován na Oscara, vyhrál Zlatý glóbus a jeden z hlavních představitelů získal Césara a Donatellovu cenu.

Petra Coufalová