„Na pozvání dětského sboru, který pracuje při základní škole se specializovanou výukou hudební výchovy, vystoupí Zvoneček ve významném pobaltském městě Klaipéda, které se svými 250 tisíci obyvatel patří mezi největší v Litevské republice,“ uvedl Pavel Jirák z Pěveckého sdružení Campanula, při kterém

Zvoneček pracuje už od roku 1992 pod vedením Jany Jirákové.

Za spolupráce klavíristky Elišky Vyhnálkové jihlavský dětský sbor přednese díla ze světové i české sborové literatury.

Milovníci vážné hudby se tak mohou těšit na skladby od světových autorů, jakými byli například Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Georg Friedrich Händel, Bohuslav Martinů a další.

„Pořadatelé připravili pro jihlavské zpěváky bohatý mimohudební program, jako je prohlídka historických památek Klaipédy, přístavu, výlet k moři a písečným dunám, zapsaným v seznamu UNESCO, nebo návštěvu delfinária,“ popsal Jirák.

Pozvání Zvonečku přijal i dětský sbor z Klaipédy, který do Jihlavy zavítá na podzim letošního roku.

„V předprázdninovém období čeká Dětský pěvecký sbor Zvoneček ještě jarní koncert v v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě, a to ve středu 21. května,“ předsevzal Pavel Jirák. „V červnu se pak sbor zúčastní festivalu, nazvaného Musica sacra über die Grenzen, který se bude konat rovněž na Vysočině, v Třebíči,“ uzavírá Pavel Jirák.