„Loni jsme tento festival uvedli spíše jako zkoušku a fungovalo to výborně. Uvedli jsme tři pořady a lidé si vyžádali rozšíření,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska Třešť (Měks), které Oddechovky pořádá, Jiří Cába.

Přání milovníků dechovek ředitel Cába vyhověl a rozšířil letošní pořady ještě o jeden. V dubnu mohli zájemci zhlédnout v třešťském kulturním domě vystoupení kapel Budvarka a Gloria.

Druhým pořadem bude vystoupení dechových hudeb Veselka a Večerka, které se uskuteční 7. června také v Kulturním domě Třešť od 20 hodin.

„Veselka hraje už sedmadvacet let, mají na svém kontě dvě platinové desky, tři zlaté desky a řadu CD. I když je to pražská kapela, hraje jihočeskou dechovku a je v tom jedna z nejlepších kapel,“ popisuje Cába. Druhou kapelou je mladé uskupení Večerka, které na dechové scéně působí tři roky. Za tuto dobu vydali už dvě CD.

„Každý rok chceme jeden pořad soustředit do okolí Třeště, loni byl jeden pořad v Čenkově a letos v Salavicích,“ uvedl Cába. Na salavický pořad se mohou diváci těšit 16. srpna, kdy jim zahrají kapely Samsonka a Šohaji.

Zájem mladších

„Čtvrtý pořad bude opět v Třešti, a to 24. října, kapely jsou v jednání,“ objasnil ředitel Měks a dodává: „Loni přišla na Oddechovky spíše starší generace, ale našlo se i tak třicet mladých lidí. Myslím, že tento festival láká hlavně kvalitou kapel,“ myslí si Jiří Cába.

Lístky jsou ještě v prodeji a zájemci je seženou v Turistickém informačním centru Třešť.