U nás je Mrazík snad populárnější než ve své domovině – v Rusku. Každý z nás jistě viděl nezapomenutelnou filmovou verzi z roku 1964. V hlavních rolích tehdy zazářili Eduard Izotov (Ivan), Natalya Sedyh (Nastěnka) a Inna Churikova (Marfuša).

Známý příběh o Nastěnce a Ivanovi

Příběh je o hezkém, ale pyšném Ivánkovi, který jednoho dne odejde do světa. V lese potká milou dívku Nastěnku. Ta bydlí se svojí macechou a nevlastní sestrou Marfušou. Ivánek se sice chová povýšeně, ale v jádru má dobré srdce. Dědeček Hříbeček mu přičaruje medvědí hlavu, aby si uvědomil, že se má chovat lépe a dokázal, že nemyslí jenom na sebe. Ivánek pak musí překonat různé nástrahy, třeba setkání s loupežníky nebo s Babou Jagou.

Nakonec to Ivánek zvládne, medvědí hlava mu zmizí a díky Mrazíkovi se s krásnou Nástěnkou ožení. Docela velké divadlo vystoupí s touto pohádkou pod vedením režiséra Jurije Galina.

Písničky pro představení upravil Zdeněk Říha. V roli Ivánka návštěvníci uvidí herce Jana Révaie. Ten je známý především rolí Šimona ve filmu Rebelové. Zahrál si v muzikálu Drákula, Romeo a Julie, Pomáda a v dalších. V současné době ho televizní diváci vídají v seriálu Velmi křehké vztahy.
V dalších rolích se představí Alena Boháčová, Zdeněk Říha, Jana Galinová, Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Petr Kozák a další.