Tančírna je hudebně - taneční projekt, v jehož rámci vystupují na celovečerních hudebních akcích amatérské a profesionální swingové orchestry a jazzbandy z celé republiky.

Součástí programu jsou soutěže, různé performance a účinkování tanečních a stepových formací.

Na letošním posledním jarním koncertu vystoupí jako vždy bigband Zatrestband, který vznikl v roce 1997 a je považován za kmenový orchestr Tančírny.
Jeho repertoár je složen z klasických swingových kusů i z populárních hudebních aranžmá.

Tentokrát se bude tančit na téma šedesátky. „Každá tančírna nese nějaké, třeba jen drobné téma. Tentokrát to budou šedesátky – stuhy ve vlasech a puntíky na šatech,“ přiblížil Deníku pořadatel Petr Píša. Největší hvězdou večera bude Karel Gott, který je držitelem 34 Zlatých Slavíků. Gott vítězí nejen v mnoha anketách posluchačů, ale i v prodejnosti desek a ve vyprodanosti největších koncertních sálů.

„Karel Gott přijede s Big Bandem Felixe Slováčka. Big band by měl hrát 45ti minutový blok a pak stejně dlouhý by měl zpívat Karel Gott,“ doplnil informace Píša.

Jako tradičně je pro milovníky tance či Karla Gotta připraven autobus z Jihlavy, a to v 19 hodin od základní umělecké školy na Masarykově náměstí. Zpátky pak pojede ve 2.30 hodin.

Předprodej vstupenek na Tančírnu je v Třešti v informačním středisku, v Jihlavě v knihkupectví Jitka a v Čajovně Kuba & Pařízek. V Telči pak v dárkovém zboží U Šeniglů.

Místenka na sál stojí 850 korun, mimo sál 650 korun a lístky na stání zájemci koupí za 450 korun.

Na akci zbývá pár posledních vstupenek, takže zájemci by si měli pospíšit.