Jubilejní desátý ročník studentského festivalu s názvem JID proběhne v termínu 18. – 21. března na různých místech v Jihlavě.

Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý, nejen divadelní, program (část v Divadle Na Kopečku). „Doufáme, že si nenecháte ujít ani jedno představení a že si najdete i zajímavý nadstavbový program. Na festival přijede řada zajímavých hostů,“ uvedla za pořadatele z Gymnázia Jihlava Ivana Fexová.

Ve čtvrtek začne program v 10 hodin. Představí se tři soubory, které porota ve složení - Dominika Špalková, Jakub Hulák a Tomáš Žižka po vystoupení ihned zhodnotí.

V Etagi v 16 hodin zazpívají písničkářky Žofie Kabelková a Viktória Olejárová. Večer pak Divadlo Na Kopečku přivítá divadlo Disk s hrou Velmi společenské tance v podání absolventů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU pod vedením Jiřího Havelky.

V pátek budou k vidění hry regionálních souborů a večer pak divadelně-hudební improvizační hra divadla Vosto5. Sobota bude patřit opět divadlu, ale také koncertu v Dělnickém domě nebo Básnění v kavárně Etage, kde se vyhlásí literární soutěž na téma Dobrej nápad!

Poslední den, v neděli, pak v 11 hodin zahraje DS Studánka Jihlava Popletenou pohádku. Poté bude následovat vystoupení slovenského divadelního souboru a na konec v 14.30 hodin proběhne vyhlášení výsledků.