V rámci projektu Probouzení, který v dubnu odstartoval v domě kultury v Jihlavě, se v úterý 11. května uskuteční pořad Na stojáka, při kterém se bavič na pódiu snaží pobavit publikum. Začátek je v 19 hodin.

Na stojáka je originální české „stand-up comedy“ vycházející z tradice známé z angloamerických barů. Specifický žánr, kdy se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem či improvizovanými scénkami.

Pestrá ochutnávka

Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc! Na rozdíl od televizních estrád tu nikdo nevelí publiku, kdy má vděčně reagovat.

Kdo nedokáže, aby divák zvedl ruku od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen.

V Jihlavě se diváky pokusí zaujmout Daniel Čech, Lukáš Pavlásek a Petr Vydra.

Skupina Oorphane

Vstupné na pořad činí 140 korun, vstupenky bude možné zakoupit i přímo před představením.

„Projekt Probouzení přinese ochutnávku z netradičních divadel, hudby, koncertů, improvizací, tance, smíchu a doufejme, že i radosti pro všechny zúčastněné. Od září bychom pak na tento projekt navázali dalším programem tak, aby se malá scéna mohla stát plnohodnotnou součástí kulturní platformy města,“ říká k projektu jeho autorka Lenka Procházková.

Červnový Večer tance

Další akcí v tomto projektu pak bude Večer tance, který se připravuje na 1. června.

Divákům se při něm představí brněnská taneční skupina Oorphane, která balancuje na pomezí čisté perforace, klasického baletu i videoartových spektálů.