Pražská skupina Čechomor, která je mezi posluchači oblíbená díky českým, moravským a slovenským lidovým písním, zavítá v neděli 30. května do Polné u Jihlavy v rámci Kooperativa tour 2010.

„Je to venkovní koncert a odstartuje v 19 hodin na nádvoří polenského zámku,“ prozradila Zuzana Janů za pořádající havlíčkobrodskou Čechovku.

Čechomor vznikl na jaře roku 1988, kdy se v tehdejším pražském Parku kultury a oddechu Julia Fučíka, dnešním Výstavišti, každý víkend konalo takzvané Staré tržiště.

K předvádění starých českých řemesel zde hrála nejrůznější seskupení a jedním z prvních byl i Čechomor. Úplně první název kapely byl však I. Českomoravská nezávislá hudební společnost a členové ho používali až do roku 2000. V tomto roce vydali třetí řadové album „Čechomor“ a název už si ponechali.

Kapela za dobu svého působení procestovala celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko. Spolupracovala s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími významnými umělci. Za svou kariéru získal Čechomor celkem pět Andělů. Během devatenácti let vydala skupina celkem sedmnáct alb, z toho dvě byla soundtracky k filmům Příběhy obyčejného šílenství a Svatba na bitevním poli.

Vstupenky jsou v předprodeji za 250 korun, na místě zaplatí zájemci o padesátikorunu navíc.